Connect with us

Hi, what are you looking for?

Македонија

КИЧЕЕЦ НЕ СЕ ПОЈАВИЛ ВО ЗАТВОР, барал да одложи издржувањето на казната?

Зоран Милевски Кичеец, денеска треба доброволно да се појави во затворот “Скопје”, каде што треба да одлежи тригодишна затворска казна, како осуден во “Рекет”. Тој неодамна доби упатен акт од Кривичниот суд, односно самиот на 12 октомври да се пријави во затворот, објави Фокус

Директорот на затворот, Есад Рахиќ, за Фокус вели дека до овој момент Кичеец се уште не дошол.

Според Фокус тој побал од судот да му се одложи издржувањето на казната, но засега е нејасно дали е донесена одлука.

најчитани вести

Македонија

Медиа.мк ексклузивно дознава дека во моментов се вршат претреси на повеќе локации во Скопје за сузбивање на меѓународната организирана криминална група, а во врска...

Македонија

Митко Јанчев, актуелниот градоначалник на Кавадарци најавува нова кандидатура на локалните избори кои ќе се одржат наредната година, но останува енигма дали тоа ќе...

Свет

Корона вирусот може да предизвика намалување на когнитивните функции на мозокот, се наведува во новата студија која ја цитира „Тајмс“. Конкретно пациентите кои се...

Македонија

Митко Јанчев пред малку повика на протест пред седиштето на ВМРО-ДПМНЕ каде ќе се бара оставка од Мицкоски. “Почитувани, Митко Јанчев, претендент за претседател...