Connect with us

Hi, what are you looking for?

Македонија

КИЧЕЕЦ: Не барам одлагање, ќе се пријавам во затвор денес

Зоран Милески-Кичеец првиот осуден кој во случајот „Рекет” призна вина и доби затворска казна од три години за ТВ 24, потврди дека денес ќе се пријави во затвор.

– Ќе се јавам на издржување на казната, барање за одлагање не сум поднел, напишал Кичеец во СМС порака.

најчитани вести

Македонија

Христијан Мицкоски со особено внимание гледа на предвремените градоначалнички избори во Штип како последена сламка за спас. Во изминатите денови Мицкоски организираше неколку протести...

Македонија

Медиа.мк ексклузивно дознава дека во моментов се вршат претреси на повеќе локации во Скопје за сузбивање на меѓународната организирана криминална група, а во врска...

Забава

Секси адвокатката, Редона Кочи ги полуди нејзините следбеници со жешки фотографии на социјалните мрежи. Таа позираше скрос гола друга девојка покриени со ливчиња од...

Македонија

Игор Дурловски, пратеник на ВМРО-ДПМНЕ и носител во изборната единица 5 на “Коалицијата за Обнова на Македонија “ доцна синоќа преку Фејсбук објави дека...