Connect with us

Hi, what are you looking for?

Спорт

Интер спрема трампа со Торино: Го дава Весино за да го земе Ицо

Одбранбениот фудбалер на Торино Армандо Ицо во јануари може да стане член на Интер. Всушност „нероаѕурите“ сакаат да го земат во размена со свој играч. Тие би го дале Матијас Весино на Торино, а во спротивно да го земат италијанскиот репрезентативец.

Според „Тутоспорт“ двете страни се договориле да се сретнат идниот месец и да пробаат да ја реализираат зделката.

Весино е уругвајски фудбалер кој во Интер доде во 2017 година. Претходно беше член на Фиорентина, а играше како позајмен во Каљари и Емполи.

Ицо  играше за Авелино и Џенова пред да дојде во Торино во 2018 година. Тој имаше одлични две сезони за „биковите“, а оваа сезона одигра само еден натпревар во Серија А против Фиорентина во септември. Тој има и три натпревари за „Аѕурите“.

sportmedia.mk

најчитани вести

Македонија

Медиа.мк ексклузивно дознава дека во моментов се вршат претреси на повеќе локации во Скопје за сузбивање на меѓународната организирана криминална група, а во врска...

Македонија

Митко Јанчев, актуелниот градоначалник на Кавадарци најавува нова кандидатура на локалните избори кои ќе се одржат наредната година, но останува енигма дали тоа ќе...

Македонија

Во акција на Одделот за криминалистичка полиција при БЈБ на МВР кај градските гробишта во Охрид се запленети над 100 килограми марихуана. Според нашите...

Свет

Принцот Азим, син на султанот од Брунеи, починал на 38-годишна возраст, потврди владата на таа земја. Азим, кој бил четврти во редот за државниот...