Connect with us

Hi, what are you looking for?

Спорт

ДО КАДЕ СТИГНА: Робињо ќе игра за плата од 230 евра месечно!

Некогашниот фудбалер на гигантите Манчестер Сити, Реал Мадрид и Милан, бразилскиот интернационалец Робињо, се врати во Бразил и потпиша договор со кој ќе заработува 230 евра месечно, што е нешто над минималната плата во неговата земја.

Тој се реши да потпише за Сантос, неговиот матичен клуб, и не му е важна платата, туку само да помогне колку што може.

Робињо има 36 години, а до неодамна беше дел од Башакшехир. Во минатото настапуваше во многу клубови, во бразилскиот интернационалец и не му е веќе до пари. Веројатно кога ќе му заврши договорот, ќе ја заврши кариерата.

sportmedia.mk

најчитани вести

Забава

Марија Шерифовиќ ја посетила слаткарницата на својата мајка Верица Шерифовиќ во Крагуевац, за да научи да прави торта, но и се случил еден пех....

Забава

Овен Ноември носи хармонични моменти со семејството, пријателите и партнерот. Наоѓате утеха во нив, и секогаш кога имате лош ден, тие се тука за...

Забава

Актерката Јелена Јованова или како што уште сите ја знаат – Јелена од Драчево, поради ликот кој го толкуваше во серијата „Преспав“, денес слави...

Балкан

Директорот на Клиничкиот центар во Крагуевац, д-р Предраг Саздановиќ, за РТС вели дека епидемијата полека се шири насекаде во Србија. Тој исто така посочува...