Connect with us

Hi, what are you looking for?

Балкан

Вооружен инцидент пред зградата на хрватската Влада – НАПАЃАЧОТ СЕ САМОУБИЛ

Во Загреб пред зградата на хрватската Влада утрово е повреден полицаец од огнено оружје, а хрватските медиуми објавија дека напаѓачот се самоубил.

Полициските службеницви на адреса во Јабуковац пронајдоа лице кое одговара на описот на напаѓачот, лицето изврши самоубиство, соопшти полицијата по инцидентот.

Повредениот полицаец со возило на брза помош е однесен во болница.

Според очевидци при нападот се слушнало рафал, додека дел од хрватските медиуми објавија дека во полицаецот е пукано од калашњиков. 

најчитани вести

Македонија

Медиа.мк ексклузивно дознава дека во моментов се вршат претреси на повеќе локации во Скопје за сузбивање на меѓународната организирана криминална група, а во врска...

Македонија

Митко Јанчев, актуелниот градоначалник на Кавадарци најавува нова кандидатура на локалните избори кои ќе се одржат наредната година, но останува енигма дали тоа ќе...

Македонија

Државната изборна комисија (ДИК) на денешната 89. седница ги потврди новите пратеници – Мирче Аџиоски во ИЕ5 од ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата „Обнова за Македонија“,...

Свет

Принцот Азим, син на султанот од Брунеи, починал на 38-годишна возраст, потврди владата на таа земја. Азим, кој бил четврти во редот за државниот...