Connect with us

Hi, what are you looking for?

Свет

ВАРХЕЈИ ВО САМОИЗОЛАЦИЈА по враќањето од Западен Балкан

Европскиот комесар за проширување Оливер Вархеји, објави дека е во самоизолација откако дознал дека член на неговиот тим е позитивен на коона вирус.

– Денеска бев известен дека член на мојот тим е позитивен на корона вирус. Додека ги чекаме новите резултати, мојот тим и јас сме во самоизолација во согласност со препораките за јавно здравје. Добро се чувствувам, немам никакви симптоми, а на тестовите минатата недела бев негативен, порача Вархеји на Твитер.

Вархеји минатата недела беше во официјална посета на Скопје, Тирана, Приштина, Белград, Сараево и Подгорица.

најчитани вести

Македонија

Медиа.мк ексклузивно дознава дека во моментов се вршат претреси на повеќе локации во Скопје за сузбивање на меѓународната организирана криминална група, а во врска...

Македонија

Митко Јанчев, актуелниот градоначалник на Кавадарци најавува нова кандидатура на локалните избори кои ќе се одржат наредната година, но останува енигма дали тоа ќе...

Свет

Корона вирусот може да предизвика намалување на когнитивните функции на мозокот, се наведува во новата студија која ја цитира „Тајмс“. Конкретно пациентите кои се...

Македонија

Државната изборна комисија (ДИК) на денешната 89. седница ги потврди новите пратеници – Мирче Аџиоски во ИЕ5 од ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата „Обнова за Македонија“,...