Connect with us

Hi, what are you looking for?

Забава

Овен го чека успех, вагата нова љубов-ДНЕВЕН ХОРОСКОП

ОВЕН

Можно е да успеете да испланирате некои нови договори. Во љубовта ве очекува стабилна ситуација со саканата личност. Задоволни сте. Без здравствени проблеми.

БИК

Можно е да не сте го оствариле тоа што го посакувате, но постепено ќе најдете решение. Ве очекува обновување на комуникацијата со личност од минатото. Подготвени сте да дадете втора шанса. Висок крвен притисок.

БЛИЗНАЦИ

Соработниците ве почитуваат и со нив ќе остварите одличен однос следните денови. Ви се допаѓа личност која ви делува дистанцирано од вас. Ќе ви годи одмор и опуштање.

РАК

Иако ве очекуваат важни работи, не се окупирајте со нив. Останете во убаво празнично расположение. Отворено ги покажувате своите емоции и добивате позитивна реакција. Избегнувајте ги цигарите.

ЛАВ

Ќе мора да учествувате на важен состанок кој ќе ви се закаже во последен момент. Вложете максимални напори да се запознаете со темата за дискусија и однапред да подготвите доволно информации. Ако имате било какви сомнежи, веднаш понудете ги за дискусија.

ДЕВИЦА

Бројни деловни обврски кои ги имате ве оптеретуваат. Се чувствувате како на некој начин да сте сокриени во ќош. Партнерот ќе ви помогне да ги разрешите сите нешта кои ве мачат. Намалете го стресот, психичкото здравје ви страда.

ВАГА

Со самата појава влијаете позитивно врз своите колеги. Ако сте сингл, денеска ќе имате прилика за ново познанство кое може да прерасне во љубов. Подобрување на здравствената состојба.

СКОРПИЈА

Денеска ќе имате одлична атмосфера на работното место. Сите ќе бидат подготвени на соработка. Забавувајте се, дружете се, но не заборавајте на личноста која ја сакате. Премногу јадете, а малку вежбате.

СТРЕЛЕЦ

Загрижени сте за некои проблеми кои ве следат од поодамна. Време е да им се посветите. Во приватниот живот среќни сте и позитивно влијаете на вашата околина. Вашето здравје ќе биде одлично.

ЈАРЕЦ

До вас е да имате постојано темпо на работа и да поттикнувате. Однесувајте се кон ситуацијата и следете ја вашата интуиција. Контролирајте ги емоциите, ќе се обидат да ве провоцираат намерно.

ВОДОЛИЈА

Добар ден за оние кои работат во медицински установи, можен напредок. Кај останатите стабилно. Најдобро ќе се чувствувате во својот свет на фантазиите, каде сè е идеално. Во овој момент тоа е и најдобро. Ќе ви годи масажа.

РИБИ

Можно е од некоја причина да морате да работите повеќе од вообичаено. Сонувате за сериозна врска, но немате можности за тоа сега. Здравјето е добро.

најчитани вести

Македонија

Медиа.мк ексклузивно дознава дека во моментов се вршат претреси на повеќе локации во Скопје за сузбивање на меѓународната организирана криминална група, а во врска...

Македонија

Митко Јанчев, актуелниот градоначалник на Кавадарци најавува нова кандидатура на локалните избори кои ќе се одржат наредната година, но останува енигма дали тоа ќе...

Свет

Корона вирусот може да предизвика намалување на когнитивните функции на мозокот, се наведува во новата студија која ја цитира „Тајмс“. Конкретно пациентите кои се...

Македонија

Митко Јанчев пред малку повика на протест пред седиштето на ВМРО-ДПМНЕ каде ќе се бара оставка од Мицкоски. “Почитувани, Митко Јанчев, претендент за претседател...