Connect with us

Hi, what are you looking for?

Спорт

Неверојатен пад на цената на Азар

Реал Мадрид издвои вистинско богатство за Еден Азар, но неговата цена нагло падна после година дена.

Додека играше во Челзи, беше одличен, во голема форма и делуваше дека Реал ја прави вистинската работа со неговото ангажирање. Сепак, репрезентативецот на Белгија слабо се вклопи во „кралскиот“ тим во својата прва сезона, причината се бројните повреди.

На крајот следеше неизбежното, неговата вредност од 150 милиони евра падна на 60 милиони евра. Ова значи дека Реал Мадрид во рок од година дена губи 90 милиони евра.

Азар е во очајна форма, но доколку се врати во препознатливата форма неговата вредност одново ќе се врати на старата цена.

sportmedia.mk

најчитани вести

Македонија

Христијан Мицкоски со особено внимание гледа на предвремените градоначалнички избори во Штип како последена сламка за спас. Во изминатите денови Мицкоски организираше неколку протести...

Забава

Секси адвокатката, Редона Кочи ги полуди нејзините следбеници со жешки фотографии на социјалните мрежи. Таа позираше скрос гола друга девојка покриени со ливчиња од...

Македонија

Игор Дурловски, пратеник на ВМРО-ДПМНЕ и носител во изборната единица 5 на “Коалицијата за Обнова на Македонија “ доцна синоќа преку Фејсбук објави дека...

Македонија

Носителот во петтата изборна единица на ВМРО-ДПМНЕ и пратеник Игор Дурловски поднесе оставка од пратеничката позиција. Оставката ја објави на својот профил на Фејсбук....