Connect with us

Hi, what are you looking for?

Спорт

Неверојатен пад на цената на Азар

Реал Мадрид издвои вистинско богатство за Еден Азар, но неговата цена нагло падна после година дена.

Додека играше во Челзи, беше одличен, во голема форма и делуваше дека Реал ја прави вистинската работа со неговото ангажирање. Сепак, репрезентативецот на Белгија слабо се вклопи во „кралскиот“ тим во својата прва сезона, причината се бројните повреди.

На крајот следеше неизбежното, неговата вредност од 150 милиони евра падна на 60 милиони евра. Ова значи дека Реал Мадрид во рок од година дена губи 90 милиони евра.

Азар е во очајна форма, но доколку се врати во препознатливата форма неговата вредност одново ќе се врати на старата цена.

sportmedia.mk

најчитани вести

Свет

Пред малку нападнат Израел со 5 ракети од терористи од појасот Газа. 2 ракети го погодија Ашкелон, 1 кон Ашдод и 2 кон Тел...

Забава

Кралица на народна музика Лепа Лукиќ одлучила да напише тестамент и целата своја заштеда и имот да ја препише на својот внук Радисав. Сепак има...

Забава

Радмила Манојловиќ се појави на едно случување каде што се сретна со својата колешка Јелена Карлеуша и тој момент го овековечки со  заедничка фотографија....

Балкан

За Јосип Броз беа напишани многу песни, а една од најпознатите „Druže Tito ljubičice bela“, ја чинеше младата новинарка Жена Лебл две и пол години затвор...