Connect with us

Hi, what are you looking for?

Спорт

Интер објави, Ешли Јанг е позитивен

Тимот на Интер предмалку објави дека искусниот нејзин член, Англискиот интернационалец Ешли Јанг е позитивен на Ковид 19.

Во објавата се наведува дека играчот ќе се однесува според протоколите и дека вендаш ќе замине во изолација. За подетални информации ќе се чека објава на самиот фудбалер.

sportmedia.mk

најчитани вести

Македонија

Медиа.мк ексклузивно дознава дека во моментов се вршат претреси на повеќе локации во Скопје за сузбивање на меѓународната организирана криминална група, а во врска...

Македонија

Христијан Мицкоски со особено внимание гледа на предвремените градоначалнички избори во Штип како последена сламка за спас. Во изминатите денови Мицкоски организираше неколку протести...

Македонија

Во акција на Одделот за криминалистичка полиција при БЈБ на МВР кај градските гробишта во Охрид се запленети над 100 килограми марихуана. Според нашите...

Македонија

Платениот убиец од Никшиќ Петар Мујовиќ 19), кој беше уапсен пред три дена, на полициското рочиште призна дека му биле исплатени половина милион евра...