Connect with us

Hi, what are you looking for?

Спорт

Ел Класико во невообичаен термин поради Aзискиот пазар

Модерниот фудбал го движат парите, и профитот, а тие се се подалеку од Европа, па сите мора да се прилагодуваат на новите времиња.

Мудно Депортиво во денешниот број тврди дека следното Ел Класико помеѓу екипите на Барселона и Реал Мадрид кое е закажано за 24 октомври ќе се игра во невообичаен термин поради Азискиот пазар односно стотиците милиони гледачи таму.

Два термина се во игра, оној од 13:00 часот односно 16:00.

sportmedia.mk

најчитани вести

Македонија

Христијан Мицкоски со особено внимание гледа на предвремените градоначалнички избори во Штип како последена сламка за спас. Во изминатите денови Мицкоски организираше неколку протести...

Забава

Секси адвокатката, Редона Кочи ги полуди нејзините следбеници со жешки фотографии на социјалните мрежи. Таа позираше скрос гола друга девојка покриени со ливчиња од...

Македонија

Игор Дурловски, пратеник на ВМРО-ДПМНЕ и носител во изборната единица 5 на “Коалицијата за Обнова на Македонија “ доцна синоќа преку Фејсбук објави дека...

Македонија

Медиа.мк ексклузивно дознава дека во моментов се вршат претреси на повеќе локации во Скопје за сузбивање на меѓународната организирана криминална група, а во врска...