Connect with us

Hi, what are you looking for?

Свет

Дуа Липа: АЛБАНЦИ, ГЛАСАЈТЕ ЗА ЏО БАЈДЕН!

Британската пејачка, по потекло од Косово, Дуа Липа, денеска ги повика Албанците од Соединетите Американски Држави да гласаат за демократскиот кандидат Џо Бајден на претстојните претседателски избори.

На видео на Фејсбук страницата на албанската заедница во САД, Липа рече „Бајден беше со нас кога Косово се соочуваше со хуманитарна катастрофа“.

“Вашиот глас никогаш не бил толку силен. Џо Бајден беше со нас кога Косово се соочи со човечка катастрофа. Неговата вера и вербата на Камила Харис во демократијата и меѓународните институции се она што им треба на Соединетите држави и на светот денес”, рече Липа

најчитани вести

Македонија

Медиа.мк ексклузивно дознава дека во моментов се вршат претреси на повеќе локации во Скопје за сузбивање на меѓународната организирана криминална група, а во врска...

Македонија

Митко Јанчев, актуелниот градоначалник на Кавадарци најавува нова кандидатура на локалните избори кои ќе се одржат наредната година, но останува енигма дали тоа ќе...

Македонија

Во акција на Одделот за криминалистичка полиција при БЈБ на МВР кај градските гробишта во Охрид се запленети над 100 килограми марихуана. Според нашите...

Свет

Принцот Азим, син на султанот од Брунеи, починал на 38-годишна возраст, потврди владата на таа земја. Азим, кој бил четврти во редот за државниот...