Connect with us

Hi, what are you looking for?

Забава

(ВИДЕО) Точно две децинии од славниот хит на Бон Џови „It’s My Life“

Хитот на Џон Бон Џови „It’s My Life“ беше објавен во 2000-та година, пред точно 2 децении. Оваа песна доживеа неверојатен успех и стана култна химна.

„It’s My Life“ е напишана и продуцирана од Бон Џови, Ричи Самбора и Макс Мартин, а се искачи на првото место на топ-листите во Австрија, Италија, Холандија, Португалија, Романија, Шпанија и Швајцарија. Песната доживеа огромна популарност и до ден денес скоро и да нема човек кој што не ја знае.

Во 2000-та година имаше бројни музички хитови, а во продолжение слушнете неколку што заедно со „It’s My Life“ го прославуваат 20-тиот роденден:

најчитани вести

Македонија

Митко Јанчев, актуелниот градоначалник на Кавадарци најавува нова кандидатура на локалните избори кои ќе се одржат наредната година, но останува енигма дали тоа ќе...

Свет

Корона вирусот може да предизвика намалување на когнитивните функции на мозокот, се наведува во новата студија која ја цитира „Тајмс“. Конкретно пациентите кои се...

Македонија

Митко Јанчев пред малку повика на протест пред седиштето на ВМРО-ДПМНЕ каде ќе се бара оставка од Мицкоски. “Почитувани, Митко Јанчев, претендент за претседател...

Македонија

ИТНО! ИТНО! ИТНО! Потребна е донација од крвна плазма од пациент со крвна група НУЛТА НЕГАТИВ кој веќе го прележал COVID-19! Донацијата е потребна...