Connect with us

Hi, what are you looking for?

Спорт

Шокантно: Младата ѕвезда на Јунајтед ќе игра за Конго место за Англија!!!

Арон Ван-Бисака, еден од најголемите таленти во Манчестер Јунајтед, по се изгледа дека нема да игра за најдобрата селекција на Англија, туку за Конго.Навистина чудна одлука на десниот бек на Јунајтед, но не, ако се знае дека тој во неколу наврати чекаше повик од селекторот Герет Саутгејт и истиот не го доби. Ван – Бисака е свесен дека предност имаат Вокер, Трипие, Џејмс кои се голема конкуренција.

Мал доказ за тоа дека Ван – Бисака најверојатно ќе се реши за Конго, е тоа дека тој на својот инстаграм знамето на Англија го сменил со тоа на Конго.

sportmedia.mk

најчитани вести

Македонија

Медиа.мк ексклузивно дознава дека во моментов се вршат претреси на повеќе локации во Скопје за сузбивање на меѓународната организирана криминална група, а во врска...

Македонија

Митко Јанчев, актуелниот градоначалник на Кавадарци најавува нова кандидатура на локалните избори кои ќе се одржат наредната година, но останува енигма дали тоа ќе...

Македонија

Државната изборна комисија (ДИК) на денешната 89. седница ги потврди новите пратеници – Мирче Аџиоски во ИЕ5 од ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата „Обнова за Македонија“,...

Свет

Принцот Азим, син на султанот од Брунеи, починал на 38-годишна возраст, потврди владата на таа земја. Азим, кој бил четврти во редот за државниот...