Connect with us

Hi, what are you looking for?

Спорт

Теодор Симиќ пријавен во ростерот на Барса за Евролигата

Теодор Симиќ и официјално е дел од првиот состав на Барселона и тоа за натпреварите во Евролигата. На официјалната веб-страница на најквалитетното европско клупско натпреварување, во ростерот на каталонците за оваа сезона е вметнат и нашиот голем потенцијал кој досега беше дел од младинскиот тим на Барселона.

Барселона веќе одигра два меча во Евролигата, но 214 сантикметри високиот македонски центар не се најде во изборот за натпреварите. Останува да видиме дали тренерот Шарунас Јасикевичиус ќе му даде шанса во продолжението од тековната сезона.

sportmedia.mk

најчитани вести

Македонија

Медиа.мк ексклузивно дознава дека во тек е голема полициска акција во која се апсат дилери и насилници во Кавадарци, запленета е одредена количина на...

Македонија

Во своето гостување во телевизија Стар, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски не сакаше многу да го коментира градоначалникот на Кавадарци, Митко Јанчев кој го...

Македонија

Груевски ќе се врати на чело на ВМРО ДПМНЕ. Целата операција со носењето на Мицкоски на чело на партијата на Конгресот во Валандово беше...

Забава

Теодора Џехверовиќ искрено се посрамоти кога откри дека истетовирала погрешен збор на ногата, па пораката што сакала да ја испрати доби сосема поинакво значење...