7 C
Skopje
среда, април 14, 2021
spot_img

Скопјанец со „БМВ“ прегази 24 годишно момче среде центар – ЕВЕ ГИ ДЕТАЛИТЕ

На 09.10.2020 во 21.00 часот на бул.„Кочо Рацин“ во Скопје, патничко возило „БМВ“, со скопски регистарски ознаки, управувано К.Н.(30) од Скопје, удрило во пешакот Д.К.(24) од Свети Николе.

Во незгодата, пешакот се здобил со тешки телесни повреди, констатирани во Комплекс клиники „Мајка Тереза“ во Скопје.

Увид на местото извршила екипа од СВР Скопје.

Читај Следно

10,348FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести