Connect with us

Hi, what are you looking for?

Македонија

НОВ ЦРН РЕКОРД: ВО ИЗМИНАТИТЕ 24 ЧАСА НОВИ 393 ЗАРАЗЕНИ ОД КОРОНА

Институтот за јавно здравје објави дека во последните 24 часа се регистрирани 393 позитивни на корона вирусот.

Повторно Скопје е со најголем број – 190 позитивни на тестирањата.

Во повеќе градови се бележи двоцифрен резултат од тестирањата.

Нема починати лица.

Во изминатото деноноќие направени се 2464 тестирања.

Извор: Сител тв

најчитани вести

Македонија

Медиа.мк ексклузивно дознава дека во моментов се вршат претреси на повеќе локации во Скопје за сузбивање на меѓународната организирана криминална група, а во врска...

Македонија

Митко Јанчев, актуелниот градоначалник на Кавадарци најавува нова кандидатура на локалните избори кои ќе се одржат наредната година, но останува енигма дали тоа ќе...

Македонија

Државната изборна комисија (ДИК) на денешната 89. седница ги потврди новите пратеници – Мирче Аџиоски во ИЕ5 од ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата „Обнова за Македонија“,...

Свет

Корона вирусот може да предизвика намалување на когнитивните функции на мозокот, се наведува во новата студија која ја цитира „Тајмс“. Конкретно пациентите кои се...