Connect with us

Hi, what are you looking for?

Забава

Ја мачкала косата со оваа домашна смеса: РЕУЗЛТАТОТ Е БУЈНА И ДОЛГА КОСА!

Доколку имате проблеми со оштетена коса или со опаѓање, еве решение. Пригответе го ова домашно масло кое ќе ви помогне да имате здрава и бујна коса.

Потребни состојки за ова масло:

Кромид – 3 главици со средна големина

Цимет во прав – 1 лажица

Црн пипер – 1 лажица

Кокосово масло – 100 г

Бадемово масло – 100 г

Рицинусово масло – 50 г

Начин на приготвување: Додајте го кокосовото масло во тава. Потоа бадемовото и рицинусовото. Тавата ставете ја оган со средна температура. После 1 минута додадете ги циметот и црниот пипер. Кога ќе почне да се готви, додадете го исечканиот кромид. Гответе на средна температура. Кога ќе добие кафеавкаста нијанса оставете да се излади, па процедете. Вашето масло за коса е готово за употреба.

најчитани вести

Македонија

Медиа.мк ексклузивно дознава дека во моментов се вршат претреси на повеќе локации во Скопје за сузбивање на меѓународната организирана криминална група, а во врска...

Македонија

Митко Јанчев, актуелниот градоначалник на Кавадарци најавува нова кандидатура на локалните избори кои ќе се одржат наредната година, но останува енигма дали тоа ќе...

Свет

Корона вирусот може да предизвика намалување на когнитивните функции на мозокот, се наведува во новата студија која ја цитира „Тајмс“. Конкретно пациентите кои се...

Македонија

Државната изборна комисија (ДИК) на денешната 89. седница ги потврди новите пратеници – Мирче Аџиоски во ИЕ5 од ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата „Обнова за Македонија“,...