Connect with us

Hi, what are you looking for?

Македонија

Тетовец фатен НА ДЕЛО при обид за кражба во возило

Дваесет и шестгодишник од Тетово бил фатен од полицијата додека се обидувал да изврши кражба во возило, ноќеска еден час пред полноќ. Потоа при претресот кај него се најдени и три ножа.

– Вчера околу 22 часот и 55 минути, на улица „29 Ноември“ во Тетово, полициски службеници на СВР Тетово го лишиле од слобода 26-годишниот тетовец Џ.И., кој се обидел да изврши тешка кражба во возило „фолксваген голф“ со тетовски регистарски ознаки. По лишувањето од Џ.И. одземени се и три ножеви, информира Марјан Јосифоски, портпарол на СВР Тетово.

Најави дека СВР Тетово ќе го расчистува случајот и против осомничениот ќе следува поднесок. 

најчитани вести

Македонија

Медиа.мк ексклузивно дознава дека во моментов се вршат претреси на повеќе локации во Скопје за сузбивање на меѓународната организирана криминална група, а во врска...

Македонија

Христијан Мицкоски со особено внимание гледа на предвремените градоначалнички избори во Штип како последена сламка за спас. Во изминатите денови Мицкоски организираше неколку протести...

Македонија

Во акција на Одделот за криминалистичка полиција при БЈБ на МВР кај градските гробишта во Охрид се запленети над 100 килограми марихуана. Според нашите...

Македонија

Платениот убиец од Никшиќ Петар Мујовиќ 19), кој беше уапсен пред три дена, на полициското рочиште призна дека му биле исплатени половина милион евра...