Connect with us

Hi, what are you looking for?

Забава

Раста НЕ смее да ја види ќерка му! Направил хаос во затворот

На Стефан Ѓуриќ – Раста му е одреден притвор од еден месец заради тоа што во неговиот стан се најдени големи количества марихуана, но раперот барал да му се овозможи контакт со ќерка му Тара. 

– Адвокатскиот тим кој стои зад Раста беше решен да го ослободи од затвор и да се избори да се брани од слобода. Кога му беше одредена мерка притвор, Раста реагирал бурно, а најголема причина била ќеркичката Тара за која е врзан. Прво што барал е да му се обезбедат средби со неа, а откако адвокатот му рекол дека тоа нема да биде возможно, не можел да си дојде на себе, рекол изворот и открил дека Раста побарал барем телефонски контакт со Тара на секои неколку дена.  

– Со оглед на тоа дека средбите со ќеркичката беа невозможно, Раста му рекол на својот адвокат макар да му обезбеди телефонски повици. Многу се плаши затоа што Тара ќе биде збунета што одеднаш не го гледа и не се слуша со него, додал истиот извор. 

најчитани вести

Македонија

Медиа.мк дознава дека уапсените се браќа од Кичево кои важеле за страв и трепет во градот. Се работи за Ариф и Шпенд Алили кои...

Македонија

До редакцијата на медиа.мк пред малку пристигна информација за спектакуларно апсење во Охрид , поточно на бензинската пумпа Окта. Според информациите со кои располагаме...

Македонија

Бледиот и исплашен израз на Претседателот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски кажа повеќе отколку прочитаните редови на однапред приготвените потсетници за најава на „катарзата“...

Македонија

Денес на прес конференција Христијан Мицкоски соопшти дека Воислав Зафировски од политичката партија Интегра преминува во Вмро Дпмне, за почеток како член, но не...