Connect with us

Hi, what are you looking for?

Македонија

ПРИВЕДЕН ЛОПОВ од Скопје кој две години ограбувал по улици

Во текот на вчерашниот ден полициски службеници од OВР Кисела Вода го лишиле од слобода Ф.П.(27) од Скопје поради сомнение дека на подрачје на ОВР Кисела Вода извршил кривично дело „тешка кражба“ на дрзок начин на 06.10.2020 и обид за „тешка кражба“ на дрзок начин на 04.12.2019..
Два дена претходно, односно на 06.10.2020, на ул.„Михаил и Евтихиј“ од И.Т.(86) од Скопје одзел паричник, а на 04.12.2019 на бул.„Борис Трајковски“ во Скопје на А.К.(19) се обидел да и одземе чанта. Тој бил приведен и задржан во полициска станица, каде што бил препознаен од оштетените. По целосно документирање на случајот, против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

најчитани вести

Македонија

Митко Јанчев, актуелниот градоначалник на Кавадарци најавува нова кандидатура на локалните избори кои ќе се одржат наредната година, но останува енигма дали тоа ќе...

Свет

Корона вирусот може да предизвика намалување на когнитивните функции на мозокот, се наведува во новата студија која ја цитира „Тајмс“. Конкретно пациентите кои се...

Македонија

Митко Јанчев пред малку повика на протест пред седиштето на ВМРО-ДПМНЕ каде ќе се бара оставка од Мицкоски. “Почитувани, Митко Јанчев, претендент за претседател...

Македонија

ИТНО! ИТНО! ИТНО! Потребна е донација од крвна плазма од пациент со крвна група НУЛТА НЕГАТИВ кој веќе го прележал COVID-19! Донацијата е потребна...