Connect with us

Hi, what are you looking for?

Забава

Почна најконтроверзното реално шоу: ПАРТНЕРИ СЕ БИРААТ ПО ГЕНИТАЛИИТЕ!

Британското реално шоу за запознавање „Гола привлечност“ во истовреме привлекол, но и шокирај бројна публика. Слоганот на емисијата е ’Ние сакаме да почнеме онака како што се завршува добар дејт… голи’, но сепак ова шоу не им се допаднало на сите. А Канал 4 каде и се емитува по само една епизода добил дури 45 тужби. 

Натпреварувачите прво го „запознаваат“ најинтимниот дел на кандидатите, односно ги гледаат голи од пола надолу, па според тоа бираат кој од потенцијалните пет партнери излегува од игра, а кој влегува во потесен круг. Во следниот круг им се открива торзото на кандидатите, а лицето дури во третиот. Откако ќе се направи изборот кандидатите облечени одат на дејт. 

Но шоуто не им „легнало“ на сите, па тужби почнале да стигнуваат веднаш, најмногу затоа што како што е наведено во 48-минутното шоу во кадарот 282 пати е прикажан машки полов орган, а 69 пати женски. Првата епоизода ја гледале 1,3 милиони гледачи. 

Од телевизијата рекле дека шоуто се базира на работата на психолошки и сексуални научници кои тврдат дека голите врску се клуч за успешна врска. 

Новата четврта сезона на „Гола привлечност“ се емитува од понеделник до петок во 24: 45 на RTL Living.

најчитани вести

Македонија

Медиа.мк ексклузивно дознава дека во тек е голема полициска акција во која се апсат дилери и насилници во Кавадарци, запленета е одредена количина на...

Македонија

Во своето гостување во телевизија Стар, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски не сакаше многу да го коментира градоначалникот на Кавадарци, Митко Јанчев кој го...

Македонија

Груевски ќе се врати на чело на ВМРО ДПМНЕ. Целата операција со носењето на Мицкоски на чело на партијата на Конгресот во Валандово беше...

Забава

Теодора Џехверовиќ искрено се посрамоти кога откри дека истетовирала погрешен збор на ногата, па пораката што сакала да ја испрати доби сосема поинакво значење...