Connect with us

Hi, what are you looking for?

Забава

ДНЕВЕН ХОРОСКОП: Еве што велат ѕвездите

Овен
Работа: Имате лоша комуникација со соработниците. Не прифаќате нивна критика иако е кажана добронамерно.
Љубов: Ако сте во брак, ви годи вниманието од партнерот.
Здравје: Проблеми со циркулацијата.

Бик
Работа: Совршено владеете со работните податоци и на адекватен начин ги презентирате на потенцијалните соработниците.
Љубов: Емоциите ви работат и имате потреба што повеќе време да минувате со партнерот.
Здравје: Стабилно.

Близнаци
Работа: Малку заостанувате. Проблемите ве стискаат од сите страни и се чувствувате под константен притисок.
Љубов: Емоциите ви работат и на сите можни начини ставате до знаење колку ви значи партнерот.
Здравје: Чувствителна бешика.

Рак
Работа: Имате оптимистички став кога е работатДа во прашање. Енергични сте и подготени да се соочите со проблемите да ги решите.
Љубов: Ако сте слободни, не работите ништо конкретно во врска со промената на статусот.
Здравје: Солидно.

Лав
Работа: Самодовербата ви е на ниво. Имате впечаток дека се можете да докажете со решавање на работните проблеми.
Љубов: Имате тајна симпатија кон која и натаму не сте подготвени да покажете чувства.
Здравје: Добро здравје.

Девица
Работа: Сте го преполниле роковникот со обврски и сега максимално сте посветени на работа.
Љубов: Односот со брачниот другар не е најдобар. Мислите дека на двајцата ви треба малку одмор.
Здравје: Внимавајте на дишните органи.

Вага
Работа: Добивате нова работна понуда и тоа од конкуренцијата. Ви годи тоа што некој ја цени вашата работа, но не сте сигурни дека треба да го смените тимот.
Љубов: Љубоморни сте и потребно ви е внимание од партнерот.
Здравје: Напнати сте.

Скорпија
Работа: Упорниот труд конечно носи резултати. Задоволни сте, затоа што конечно сте надминале некој потешкотии.
Љубов: Имате потреба да се осамите и на тој начин да ги наполните батериите. Партнерот не е воодушевен од вашиот однос.
Здравје: Солидно.

Стрелец
Работа: Самоуверени сте, амбициозни и имате јасни цели. Со таков став ве чека работен успех.
Љубов: Не сте задоволни од емотивниот живот. Имате потреба да сакате и да бидете сакани.
Здравје: Потребен ви е одмор.

Јарец
Работа: Одговорни сте и работата ја одработувате детално. Свесни сте дека вложениот труд кога тогаш ќе се врати.
Љубов: Пред вас е интересно познанство. Нормално дека не покажувате интерес и оставате впечаток на цврста личност.
Здравје: Не сте расположени.

Водолија
Работа: Под голем стрес сте. Имате многу обврски, а со оглед дека сте одговорни, сакате да направите се по вашите стандарди.
Љубов: Партнерот има многу разбирање за вашата посветеност на работата.
Здравје: Заморот ќе ве совлада.

Риби
Работа: Пробувате да одработите што поголем број на обврски. Сила ви даваат плановите кои ги имате за викенд.
Љубов: Слободното време поминете го во друштво на саканата личност и на тој начин ревитализирајте се.
Здравје: Уморни сте.

најчитани вести

Македонија

Медиа.мк ексклузивно дознава дека во моментов се вршат претреси на повеќе локации во Скопје за сузбивање на меѓународната организирана криминална група, а во врска...

Македонија

Митко Јанчев, актуелниот градоначалник на Кавадарци најавува нова кандидатура на локалните избори кои ќе се одржат наредната година, но останува енигма дали тоа ќе...

Македонија

Државната изборна комисија (ДИК) на денешната 89. седница ги потврди новите пратеници – Мирче Аџиоски во ИЕ5 од ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата „Обнова за Македонија“,...

Свет

Корона вирусот може да предизвика намалување на когнитивните функции на мозокот, се наведува во новата студија која ја цитира „Тајмс“. Конкретно пациентите кои се...