Connect with us

Hi, what are you looking for?

Забава

ВИП личности кои завршиле зад решетки: Поседувале др*га, рекетирале, сек*уално малтретирале…

Животот на познатите личности може да биде многу гламурозен, но очигледно и полн со искушенија. Некои успеваат да ги контролираат, додека други сепак ја поминуваат границата. Таквите постапки често ги носат позади решетки.

Последните денови список на вип робијаши се повеќе се проширува, па така за 7 дена одекнала вест дури за тројца мажи од јавната сцена кои завршиле со лисици на раце.

Стефан Ѓуриќ Раста

Почетокот на октомври уапсен е музичарот Стефан Ѓуриќ Раста, кој сеуште се наоѓа во притвор поради поседување на недозволена супстанца. Полицијата го пребарала неговиот стан, во кој пронашле дрога.

Сале Тру

Денес е уапсен раперот Сале Тру кој кај себе имал поголема количина наркотици, како и справа за правење и препродавање дрога.

Урош Чертиќ

Каскадер Урош Чертиќ како што се дознава, од крајот на септември се наоѓа во Централниот затвор. Причина поради која полицијата го лишила од слобода Урош од неодамна нелегално поседување на пиштол.

Боки 13

Некогашен реалити ѕвезда уапсен е минатата година под обвинување дека уште со неколку лица рекетирал бизнисмени во милионски износи. Пред извесно време Боки 13 поради тоакво кривично дело осуден е на девет години затрвор.

Дарко Костиќ

На модниот креатор Дарко Костиќ му се суди поради полово вознемирување на Ш.Б. како и на шеснаесетгодишен Л.К: Исто така тој е обвинет наводно на своите жртви им овозможувал конзумирање на наркотици, кои меѓу другото пронајдени се во неговиот стан.

Жарко Лаушевиќ

Глумецот Жарко Лаушевиќ отслужил затворска казна за двојно убиство. Во својата одбрана сведочел дека делото го извршил во самоодбрана за што и пишуваше, како во својата автобиографија.

најчитани вести

Македонија

Медиа.мк ексклузивно дознава дека во тек е голема полициска акција во која се апсат дилери и насилници во Кавадарци, запленета е одредена количина на...

Македонија

Во своето гостување во телевизија Стар, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски не сакаше многу да го коментира градоначалникот на Кавадарци, Митко Јанчев кој го...

Македонија

Митко Јанчев пред малку повика на протест пред седиштето на ВМРО-ДПМНЕ каде ќе се бара оставка од Мицкоски. “Почитувани, Митко Јанчев, претендент за претседател...

Македонија

По долго боледување на 51 година утринава почина Горан Костадиновски – Гокси, еден од основачите на групата Комити. Си замина еден голем Вардарец, еден...