Connect with us

Hi, what are you looking for?

Забава

Анастасија Ражнатовиќ ПРИЗНАВА: КОРИСТАМ ФОТОШОП

Младата пејачка Анастасија Ражнатовиќ признава дека ги обожава социјалните мрежи и дека ја „принудила“ нејзината мајка се почесто да се огласува.

Таа призна дека се шокирала кога ги видела познатите во живо бидејќи на социјалните мрежи не личат на себе.

Јас ги средувам фотографиите, вели пејачката и додава:

Да, користам фотошоп. Но, не го менувам личниот опис и кога некој ќе ме види во живо да не може да ме препознае. Мислам дека сите користат фотошоп, а оној кој вели дека не го користи, тој лаже. Мислам дека денес во 21век кога ни се достапни многу работи, тоа не е срамота. Секој сака на Инстаграм да објави фотографија каде што е најубав. Многу пати сум добила коментари дека во живо сум многу поубава, па мене тоа ми е голем комплимент, вели пејачката.

Анастасија признава дека не сака да се фотографира.

Не сакам да се фотографирам. Не ме интеренсира тоа. Гледам што побрзо да ја завршам таа работа. Кога не сум многу активна, гледам да се фотографирам  за еден ден и да бидам мирна, вели Ражнатовиќ.

најчитани вести

Македонија

Медиа.мк ексклузивно дознава дека во тек е голема полициска акција во која се апсат дилери и насилници во Кавадарци, запленета е одредена количина на...

Македонија

Во своето гостување во телевизија Стар, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски не сакаше многу да го коментира градоначалникот на Кавадарци, Митко Јанчев кој го...

Македонија

Митко Јанчев пред малку повика на протест пред седиштето на ВМРО-ДПМНЕ каде ќе се бара оставка од Мицкоски. “Почитувани, Митко Јанчев, претендент за претседател...

Македонија

Државната изборна комисија (ДИК) на денешната 89. седница ги потврди новите пратеници – Мирче Аџиоски во ИЕ5 од ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата „Обнова за Македонија“,...