Connect with us

Hi, what are you looking for?

Забава

(ФОТО+ВИДЕО) Беше Мис Универзум, ја изгуби едната нога, па сега е ИНСПИРАЦИЈА ЗА ЦЕЛ СВЕТ

Колумбиската убавица Даниела Алварез беше принудена да ја отстрани ногата, по компликациите на операцијата за отстранување на дел  од нејзиниот стомак.

Поранешната Мис Универзум преку бројни видеа на Инстаграм покажа дека во текот на  операцијата работите не оделе како што треба со тоа што ја принудиле да и ја отстранат ногата.

За време на операцијата, лекарите сфатиле дека масата е обвиткана околу главната аорта и таа претрпела исхемија, т.е. недоволно снабдување со крв на орган или дел од телото. Но, ова воопшто не ја ограничи Даниела, бидејќи таа продолжува да го живее истиот живот.

„Наредните месеци ќе бидат тешки, но јас го сакам моето тело исто како и порано. „Знам дека со Божја помош ќе одам напред“, рече 32-годишната девојка.

На едно од видеата што неодамна ги објави, се гледа како се обидува да стане и да се фотографира.

најчитани вести

Македонија

Медиа.мк дознава дека уапсените се браќа од Кичево кои важеле за страв и трепет во градот. Се работи за Ариф и Шпенд Алили кои...

Македонија

До редакцијата на медиа.мк пред малку пристигна информација за спектакуларно апсење во Охрид , поточно на бензинската пумпа Окта. Според информациите со кои располагаме...

Македонија

Бледиот и исплашен израз на Претседателот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски кажа повеќе отколку прочитаните редови на однапред приготвените потсетници за најава на „катарзата“...

Македонија

Денес на прес конференција Христијан Мицкоски соопшти дека Воислав Зафировски од политичката партија Интегра преминува во Вмро Дпмне, за почеток како член, но не...