Connect with us

Hi, what are you looking for?

Спорт

Стефан по голот: За тебе, БРАТКО…

Стефан Ристовски по голот истрча покажа на камерата на бројот 7, број на дресот кој го носи неговиот брат Милан, инаку член на младата репрезентација, кој сега заздравува по тешката повреда.

Навистина убав гест на заменик капитенот на нашата репрезентација кој шутираше кон голот на Косово, а топката се одби од Кололи и ние поведовме со 1:0.

Сега веќе е 2:1, стрелец на израмнувачкиот гол беше Хадерџонај, a Велковски даде гол за ново водство.

sportmedia.mk

најчитани вести

Забава

Марија Шерифовиќ ја посетила слаткарницата на својата мајка Верица Шерифовиќ во Крагуевац, за да научи да прави торта, но и се случил еден пех....

Забава

Овен Ноември носи хармонични моменти со семејството, пријателите и партнерот. Наоѓате утеха во нив, и секогаш кога имате лош ден, тие се тука за...

Забава

Актерката Јелена Јованова или како што уште сите ја знаат – Јелена од Драчево, поради ликот кој го толкуваше во серијата „Преспав“, денес слави...

Балкан

Директорот на Клиничкиот центар во Крагуевац, д-р Предраг Саздановиќ, за РТС вели дека епидемијата полека се шири насекаде во Србија. Тој исто така посочува...