Connect with us

Hi, what are you looking for?

Забава

Ова е една од НАЈГОЛЕМИТЕ ГРЕШКИ НА МАЖИТЕ

Со години, жените живеат под заблуда дека имаат полоша кожа од мажите и дека затоа им е потребна поголема грижа. Митот конечно е решен!

Машката кожа е подебела, 15 проценти помрсна, полна со црни точки, има поизразени пори и е иритирана од бричење. Тие треба да користат хидратантна крема, но  никако женска. Многу мажи не придаваат значење на негата на кожата на лицето.

Можеби има и такви кои, од чиста љубопитност, пробале  крема на својата сопруга или девојка, не знаејќи дека е полошо од тоа да останат доследни на себе.  Зошто?

Прво затоа што женската и машката кожа се многу различни.

Машката кожа е подебела, па ако се намачка со крема на својата поубава половина, тој премногу ќе заблеска и ќе ги заглави порите.

Не треба да ја заборавиме областа околу очите, бидејќи кожата е најтенка и старее побрзо отколку кај жените, па брчките се појавуваат многу порано и што е уште полошо, тие се поизразени.

Она што секако е препорака е секојдневна нега, и за жени и за мажи, бидејќи помага да годините бидат само број на хартија во матичната книга на родени.

најчитани вести

Македонија

Медиа.мк ексклузивно дознава дека во тек е голема полициска акција во која се апсат дилери и насилници во Кавадарци, запленета е одредена количина на...

Македонија

Во своето гостување во телевизија Стар, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски не сакаше многу да го коментира градоначалникот на Кавадарци, Митко Јанчев кој го...

Македонија

Митко Јанчев пред малку повика на протест пред седиштето на ВМРО-ДПМНЕ каде ќе се бара оставка од Мицкоски. “Почитувани, Митко Јанчев, претендент за претседател...

Македонија

По долго боледување на 51 година утринава почина Горан Костадиновски – Гокси, еден од основачите на групата Комити. Си замина еден голем Вардарец, еден...