Connect with us

Hi, what are you looking for?

Спорт

Капитену ова е за тебе

Голем, огромен гест на Македонските младински репрезентативци кои денеска ја победија селецијата на Казахстан на гостински терен со 1:4 и со тоа обезбедија огромни три бода во битката за пласман на Европскиот шампионат.

Ја посветија истата на нивниот брат, соиграч, капитен од репрезентацијата Милан Ристовски Мице кој во моментов не може да им помогне затоа што е повреден. Се опоравува од тешката повреда но е силен и знаеме дека ќе се врати уште подобар. Тоа го знаат и неговите соиграчи, и во знак на подршка победничкото селфи е со неговиот дрес на чело.

Од друга страна пак Ристовски се заблагодари и напиша дека ова не е само репрезентација на Македонија, ова е негово семејство.

sportmedia.mk

најчитани вести

Македонија

Медиа.мк ексклузивно дознава дека во моментов се вршат претреси на повеќе локации во Скопје за сузбивање на меѓународната организирана криминална група, а во врска...

Македонија

Митко Јанчев, актуелниот градоначалник на Кавадарци најавува нова кандидатура на локалните избори кои ќе се одржат наредната година, но останува енигма дали тоа ќе...

Свет

Корона вирусот може да предизвика намалување на когнитивните функции на мозокот, се наведува во новата студија која ја цитира „Тајмс“. Конкретно пациентите кои се...

Македонија

Митко Јанчев пред малку повика на протест пред седиштето на ВМРО-ДПМНЕ каде ќе се бара оставка од Мицкоски. “Почитувани, Митко Јанчев, претендент за претседател...