Connect with us

Hi, what are you looking for?

Забава

Еве колку пати во денот ЖЕНИТЕ МИСЛАТ НА С*КС, А КОЛКУ МАЖИТЕ

Ретко кој зборува за своите с*ксуални фантазии. Во овие нови времиња се помалку луѓе иако ви изгледаат како слободни, сепак се помалку зборуваат за овие работи.

Поубавиот пол навистина ретко ќе ги признае своите сексуални фантазии. Повеќето од нив ќе речат дека воопшто не размислуваат за секс, што е, всушност, голема лага. Ново истражување покажа дека жените имаат такви мисли во главата почесто отколку што се подготвени да признаат, поточно во просек 18 пати на ден.

Истражување на страница на интернет  за запознавање за жени за брак покажа дека жените, во просек, размислуваат за секс на секои 51 минута, ако се смета дека во просек дека се спие 8 часа на ден. Од друга страна, мажите добиваат такви мисли во главата на главата на секои 28 минути.

Истото истражување исто така откри дека 59 проценти од жените редовно фантазираат за секс со поранешниот прартнер, додека кај мажите тој број е 49 проценти.

најчитани вести

Македонија

Медиа.мк дознава дека уапсените се браќа од Кичево кои важеле за страв и трепет во градот. Се работи за Ариф и Шпенд Алили кои...

Македонија

До редакцијата на медиа.мк пред малку пристигна информација за спектакуларно апсење во Охрид , поточно на бензинската пумпа Окта. Според информациите со кои располагаме...

Македонија

Бледиот и исплашен израз на Претседателот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски кажа повеќе отколку прочитаните редови на однапред приготвените потсетници за најава на „катарзата“...

Македонија

Денес на прес конференција Христијан Мицкоски соопшти дека Воислав Зафировски од политичката партија Интегра преминува во Вмро Дпмне, за почеток како член, но не...