Connect with us

Hi, what are you looking for?

Македонија

ВМРО-ДПМНЕ: Филипче мора да одговара!

Соопштение до јавноста од ВМРО-ДПМНЕ – реакција на соопштението на министерството за здравство и на Венко Филипче

Неспособноста на министерот Венко Филипче ја потврдуваат бројките кои ги соопштува токму министерството за здравство со кое тој менаџира.
По вчерашната поразителна бројка од 317 заболени во едно деноноќие, денес и министерството и Институтот за јавно здравје со нови црни рекорди.
Во однос на минатата недела зголемување од 35,5% на бројката за новозаболени или повеќе од една третина.
Пријавени 30 смртни случаи или 7,1% повеќе во однос на претходната недела.
Ситуацијата е целосно излезена од контрола.
Неспособноста на Филипче и Заев резултира со огромни бројки на заразени за кои наскоро ќе нема место во болниците
Неспособност на Филипче и Заев чини животи. За едена недела процентот на починати од корона вирус е скоро 10 проценти поголем. Свесен ли е Филипче дека починатите се лица со име и презиме.
Неспособноста на Владата предводена од Заев и неговите министри како Филипче убива луѓе.
За ова мора да има одговорност!

најчитани вести

Забава

Марија Шерифовиќ ја посетила слаткарницата на својата мајка Верица Шерифовиќ во Крагуевац, за да научи да прави торта, но и се случил еден пех....

Забава

Овен Ноември носи хармонични моменти со семејството, пријателите и партнерот. Наоѓате утеха во нив, и секогаш кога имате лош ден, тие се тука за...

Забава

Актерката Јелена Јованова или како што уште сите ја знаат – Јелена од Драчево, поради ликот кој го толкуваше во серијата „Преспав“, денес слави...

Балкан

Директорот на Клиничкиот центар во Крагуевац, д-р Предраг Саздановиќ, за РТС вели дека епидемијата полека се шири насекаде во Србија. Тој исто така посочува...