Connect with us

Hi, what are you looking for?

Балкан

ШОКАНТНО ВИДЕО: На оваа жена и се заканува ЗАТВОР заради малтретирање 7-месечно бебе

Бебето од седум месеци кое мајката го фрла од рака во рака како да е кукла, а не живо суштество, има повреди, пренесува српски Блиц. Мајката силвија Саитовиќ (21), која е снимена како се однесува со своето дете старо само 7 месеци, се товари за две кривични дела и и се заканува казна од 12 години затвор.

Допрва треба да се утврди дали бебето повредите ги добила на денот кога е снимено видеото, и тоа во Нов Белград или претходно. 

Силвија има уште две деца и таа се товари за запуштање и злоставување малолетно дете, за што и се заканува казна од 3 месеци до 5 години, како и насилство во семејството, став 3 – тешко нарушување на здравјето на малолетно лице, за што е определена казна од 2 до 10 години затвор. 

Предупредување, видеото не е за оние со чувствителен желудник:

најчитани вести

Македонија

Медиа.мк ексклузивно дознава дека во моментов се вршат претреси на повеќе локации во Скопје за сузбивање на меѓународната организирана криминална група, а во врска...

Македонија

Христијан Мицкоски со особено внимание гледа на предвремените градоначалнички избори во Штип како последена сламка за спас. Во изминатите денови Мицкоски организираше неколку протести...

Македонија

Во акција на Одделот за криминалистичка полиција при БЈБ на МВР кај градските гробишта во Охрид се запленети над 100 килограми марихуана. Според нашите...

Македонија

Платениот убиец од Никшиќ Петар Мујовиќ 19), кој беше уапсен пред три дена, на полициското рочиште призна дека му биле исплатени половина милион евра...