Connect with us

Hi, what are you looking for?

Забава

(ФОТО) Го напуштила партнерката оти бил дебел: Погледнете како и се одмаздил

Откако поранешната партнерка му раскина бидејќи бил дебел, Фелим Стак од Бристол започна интензивно вежбање во тератана, и верувале или не, за неполни 18 месеци тој изгуби половина од неговата телесна тежина.

Фелим, благодарение на неговата посветеност изгубил неверојатни 76 килограми.

„Еден ден се разбудив велејќи си во себе дека не е сè готово“, рече 29-годишниот Фелим.

најчитани вести

Македонија

Митко Јанчев, актуелниот градоначалник на Кавадарци најавува нова кандидатура на локалните избори кои ќе се одржат наредната година, но останува енигма дали тоа ќе...

Свет

Корона вирусот може да предизвика намалување на когнитивните функции на мозокот, се наведува во новата студија која ја цитира „Тајмс“. Конкретно пациентите кои се...

Македонија

Митко Јанчев пред малку повика на протест пред седиштето на ВМРО-ДПМНЕ каде ќе се бара оставка од Мицкоски. “Почитувани, Митко Јанчев, претендент за претседател...

Македонија

ИТНО! ИТНО! ИТНО! Потребна е донација од крвна плазма од пациент со крвна група НУЛТА НЕГАТИВ кој веќе го прележал COVID-19! Донацијата е потребна...