Connect with us

Hi, what are you looking for?

Македонија

Турчин наместо ПРЕКУ ГРАНИЦА во СТАНИЦА: Приложил фалц зелен картон

На 06.10.2020 во 11: 15 часот на Граничен премин „Деве Баир“, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „фалсификување исправа-зелена карта“, од слобода бил лишен А.Ф.(34) од Р.Турција. На граничниот премин тој пристигнал со товарно возило и на увид приложил фалсисфикувана зелена карта.
Лицето било предадено на полициски службеници од ОВР Крива Паланка за понатамошна постапка.

најчитани вести

Македонија

Митко Јанчев, актуелниот градоначалник на Кавадарци најавува нова кандидатура на локалните избори кои ќе се одржат наредната година, но останува енигма дали тоа ќе...

Свет

Корона вирусот може да предизвика намалување на когнитивните функции на мозокот, се наведува во новата студија која ја цитира „Тајмс“. Конкретно пациентите кои се...

Македонија

Митко Јанчев пред малку повика на протест пред седиштето на ВМРО-ДПМНЕ каде ќе се бара оставка од Мицкоски. “Почитувани, Митко Јанчев, претендент за претседател...

Македонија

ИТНО! ИТНО! ИТНО! Потребна е донација од крвна плазма од пациент со крвна група НУЛТА НЕГАТИВ кој веќе го прележал COVID-19! Донацијата е потребна...