Connect with us

Hi, what are you looking for?

Свет

Трамп за Бајден: ТОЈ Е ЗАБЕГАН СО ГОДИНИ, сите го знаат тоа

Претседателот на САД, Доналд Трамп го нарече забеган својот противкандидатот Џо Бајден.

„Тој е забеган со години и сите го знаат тоа. Медиумите се заглавени со него и се обидуваат да го заштитат“, додаде тој. „Забележувате дека сите негативни работи, како неговиот низок коефициент на интелигенција, никогаш повеќе не се споменуваат? Лажни вести!“, напиша претседателот Трамп на твитер.

најчитани вести

Македонија

Медиа.мк ексклузивно дознава дека во моментов се вршат претреси на повеќе локации во Скопје за сузбивање на меѓународната организирана криминална група, а во врска...

Македонија

Митко Јанчев, актуелниот градоначалник на Кавадарци најавува нова кандидатура на локалните избори кои ќе се одржат наредната година, но останува енигма дали тоа ќе...

Македонија

Државната изборна комисија (ДИК) на денешната 89. седница ги потврди новите пратеници – Мирче Аџиоски во ИЕ5 од ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата „Обнова за Македонија“,...

Свет

Корона вирусот може да предизвика намалување на когнитивните функции на мозокот, се наведува во новата студија која ја цитира „Тајмс“. Конкретно пациентите кои се...