Connect with us

Hi, what are you looking for?

Балкан

После веста дека ја претепал, СЕ ОГЛАСИ СОПРУГАТА НА РАМУШ ХАРАДИНАЈ

Новинарката Анита Мучај-Харадинај, која е и сопругата на Рамуш Харадинај, првпат реагираше после веста дека поранешниот премиер ја претепал.

Косовските медиуми пишува дека Анита завршила во болница од повредите нанесени од страна на нејзиниот сопруг, но резултира дека таквите пишувања биле невистинити.

Преку објава на „Фејсбук“, таа негираше сè и објасни дека тие се среќни заедно веќе 17 години. Таа, исто така, изрази жалење како новинарка за нивото на медиумите кои пренесуваат непотврдени вести.

„Веќе 20 години работам и сум дел од медиумите во Косово и денес изразувам жалење за медиумското ниво и тенденцијата да се произведуваат банални вести, банални наслови и озборувања за два клика повеќе или помалку, многу пати сум била дел од ваквите вести и сфатив дека игнорирањето би било вистинска форма за одговор на шпекулациите, но ова синоќешното беше невозможно да се игнорира затоа што сум нечија мајка, сестра, пријателка, пријателка и нормално дека тоа вознемирило некого некаде! Затоа е срамно да се произведуваат толку ниски вести! „Јас сум многу добро и  веќе 17 години сом многу добро со Рамуш “, пишува таа.

најчитани вести

Македонија

Митко Јанчев, актуелниот градоначалник на Кавадарци најавува нова кандидатура на локалните избори кои ќе се одржат наредната година, но останува енигма дали тоа ќе...

Свет

Корона вирусот може да предизвика намалување на когнитивните функции на мозокот, се наведува во новата студија која ја цитира „Тајмс“. Конкретно пациентите кои се...

Македонија

Митко Јанчев пред малку повика на протест пред седиштето на ВМРО-ДПМНЕ каде ќе се бара оставка од Мицкоски. “Почитувани, Митко Јанчев, претендент за претседател...

Македонија

ИТНО! ИТНО! ИТНО! Потребна е донација од крвна плазма од пациент со крвна група НУЛТА НЕГАТИВ кој веќе го прележал COVID-19! Донацијата е потребна...