Connect with us

Hi, what are you looking for?

Спорт

Полиција апси во германскиот фудбалски сојуз

Полиција денеска влезе во Фудбалската федерација на Германија и во домовите на неколку функционери по налог односно сомнение дека е извршен криминал односно затајување на данок.

Преку 200 официјални лица вршат претрес на неколку локации, а се шпекулира дека има направено малверзации во приходите од рекламните паноа кои федерацијата ги поставила во период од 2014 и 2015 година.

Во текот на денот се очекува да излезат подетални информации за овој скандал во германскиот фудбал.

sportmedia.mk

најчитани вести

Македонија

Медиа.мк ексклузивно дознава дека во моментов се вршат претреси на повеќе локации во Скопје за сузбивање на меѓународната организирана криминална група, а во врска...

Македонија

Митко Јанчев, актуелниот градоначалник на Кавадарци најавува нова кандидатура на локалните избори кои ќе се одржат наредната година, но останува енигма дали тоа ќе...

Македонија

Во акција на Одделот за криминалистичка полиција при БЈБ на МВР кај градските гробишта во Охрид се запленети над 100 килограми марихуана. Според нашите...

Свет

Принцот Азим, син на султанот од Брунеи, починал на 38-годишна возраст, потврди владата на таа земја. Азим, кој бил четврти во редот за државниот...