Connect with us

Hi, what are you looking for?

Забава

Операција на желудникот е минато, Дарко Лазиќ поради ова посетил ПЛАСТИЧЕН хирург

Која интервенција е следна?

Дарко Лазиќ доживеал една од најголемите визуелни промени на естрада. Пејачот после операција на желудник симнал невероватни 70 килограми, што само по себе, му донело нови проблеми кои се јавуваат доколу за кусо време драстично ослаби.

Станува збор за т.н. “вишок на кожа“ поради што Дарко наводно посетил естетски хирург.

“Дарко нагло ослабе и беше прашање на време кога ќе оди повторно на операција. Тој после операција на самлување на желудник, ја тргнал и вишокот на кожата која останала да виси на неговиот стомак“, раскажал близок извор на Лазиќ.

“Изгледа како да има палачинка која се префрла и преку фармерки. Вереницата Марина е постојано покрај него бидејќи има конци, не му дозволува да подига ништо тешко, па ни неговиот син“, додава изворот.

најчитани вести

Македонија

Медиа.мк ексклузивно дознава дека во моментов се вршат претреси на повеќе локации во Скопје за сузбивање на меѓународната организирана криминална група, а во врска...

Македонија

Митко Јанчев, актуелниот градоначалник на Кавадарци најавува нова кандидатура на локалните избори кои ќе се одржат наредната година, но останува енигма дали тоа ќе...

Македонија

Државната изборна комисија (ДИК) на денешната 89. седница ги потврди новите пратеници – Мирче Аџиоски во ИЕ5 од ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата „Обнова за Македонија“,...

Свет

Корона вирусот може да предизвика намалување на когнитивните функции на мозокот, се наведува во новата студија која ја цитира „Тајмс“. Конкретно пациентите кои се...