Connect with us

Hi, what are you looking for?

Балкан

Од утре нови мерки во Србија- кафулињата и рестораните ќе работат до 23 часот

Српскиот Кризен штаб донесе одлука сите објекти да бидат отворени до 23 часот.

Како што е одлучено на седницата, сите угостителски објекти можат да работат само до 23 часот, без оглед дали имаат бавча или не.

Одлуката стапува на сила од утре.

најчитани вести

Македонија

Медиа.мк ексклузивно дознава дека во тек е голема полициска акција во која се апсат дилери и насилници во Кавадарци, запленета е одредена количина на...

Македонија

Во своето гостување во телевизија Стар, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски не сакаше многу да го коментира градоначалникот на Кавадарци, Митко Јанчев кој го...

Македонија

Митко Јанчев пред малку повика на протест пред седиштето на ВМРО-ДПМНЕ каде ќе се бара оставка од Мицкоски. “Почитувани, Митко Јанчев, претендент за претседател...

Македонија

Државната изборна комисија (ДИК) на денешната 89. седница ги потврди новите пратеници – Мирче Аџиоски во ИЕ5 од ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата „Обнова за Македонија“,...