Connect with us

Hi, what are you looking for?

Забава

На овие места луѓето најчесто се одлучуваат за неверство

Неверството најмногу се поврзува со мажите, не заради тоа што тие повеќе изневеруваат, бидејќи и жените го прават тоа, туку заради фактот што дозволуваат да бидат „фатени“.

Причините за неверство се секогаш различни, а понекогаш не мора да постои конкретна причина, туку само дадена можност која чека да биде искористена.

На оваа тема е направено истражување во САД каде што се наведени најчестите места за изневерување. Биле испитани 1500 луѓе на возраст од 25 до 45 години.

Нивните одговори, сублимирани ги покажуваат следните резултати:

Клуб, дискотека, кафуле

Ова е најчестиот избор на луѓето кои изневеруваат. Причината за тоа лежи во фактот што има гласна музика, алкохол, цигари и многу луѓе за да биде фокусот само на нив.

Канцеларија

Уште едно од местата каде „неверниците“ ја вршат прељубата. Идеално е ако нема камери, бидејќи после работно време нема кој да ги види. Дополнително, возбудата понекогаш расте од самата помисла дека можат да бидат фатени на дело.

Ергенска и моминска вечер

Уште една прилика за „последен пат“ да се почувствува слободата на сингл животот. Има нешто во овие вечери што ги тера луѓето да размислуваат поинаку од останатите денови. Навистина, се пие многу алкохол и тоа го поматува разумот, но голем дел од луѓето се решаваат на неверство, токму на овие вечери, макар биле и трезни.

Социјални мрежи

Ова е наједноставниот начин да се изневери партнерот. Лесно и пристапно во секое време. Прво доаѓа додавање за пријател, а потоа лајкнување на слики, потоа следи комуникација на chat и на крајот физичка средба.

најчитани вести

Македонија

Медиа.мк ексклузивно дознава дека во моментов се вршат претреси на повеќе локации во Скопје за сузбивање на меѓународната организирана криминална група, а во врска...

Македонија

Митко Јанчев, актуелниот градоначалник на Кавадарци најавува нова кандидатура на локалните избори кои ќе се одржат наредната година, но останува енигма дали тоа ќе...

Македонија

Државната изборна комисија (ДИК) на денешната 89. седница ги потврди новите пратеници – Мирче Аџиоски во ИЕ5 од ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата „Обнова за Македонија“,...

Свет

Принцот Азим, син на султанот од Брунеи, починал на 38-годишна возраст, потврди владата на таа земја. Азим, кој бил четврти во редот за државниот...