Connect with us

Hi, what are you looking for?

Забава

Мажите родени во овие три хороскопски знаци СЕ НАЈПОГОДНИ ЗА СЕРИОЗНА ВРСКА

Секој хороскопски знак има позитивни, но и некои негативни карактеристики.

Доколку сте во потрага по животен партнер, позабавен начин за потрагата за потенцијален сопруг е истражувањето кој хороскопски знак има најдобри карактеристики за сериозна врска и брак.

Девица

Девиците по пирода се лидери кои што ги прават фантастични и посветени партнери. На луѓето им се привлечни поради тоа што се многу шармантни во друштво, а исто така поседуваат и неверојатна смисла за хумор.

Тие лесно се заљубуваат, па одат со ”главата низ ѕид”, а за нив нема ништо повозбудливо од тоа.

Вага

Искреноста е омилената политика на Вагите, а тие исто така знаат да ги покажуваат своите емоции и не сакаат игри. Сакаат да пронајдат партнер кој што ќе им пружа еднаква поддршка и посветеност.

Тие се страствени и со натпреварувачки дух, но исто така сакаат да ги споделуваат своите хобија со партнерот.

Овен

Припадниците на овој знак се длабоко конзервативни, традиционални и посветени на семејството. Овенот сака да преземе иницијатива и да допринесува за домот за да го направи што поудобен за семејството.

Тие се многу внимтелни кон сопругите и сметаат дека постојат работи кои што жените не треба да ги извршуваат.

најчитани вести

Македонија

Медиа.мк ексклузивно дознава дека во тек е голема полициска акција во која се апсат дилери и насилници во Кавадарци, запленета е одредена количина на...

Македонија

Во своето гостување во телевизија Стар, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски не сакаше многу да го коментира градоначалникот на Кавадарци, Митко Јанчев кој го...

Македонија

Митко Јанчев пред малку повика на протест пред седиштето на ВМРО-ДПМНЕ каде ќе се бара оставка од Мицкоски. “Почитувани, Митко Јанчев, претендент за претседател...

Македонија

Државната изборна комисија (ДИК) на денешната 89. седница ги потврди новите пратеници – Мирче Аџиоски во ИЕ5 од ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата „Обнова за Македонија“,...