Connect with us

Hi, what are you looking for?

Македонија

ЕКСКЛУЗИВНО: Голема заплена на дрога и оружје во Кратовско, вмешан Дедо Љубе

Медиа.мк дознава од свои извори дека Одделот за криминалистичка полиција при БЈБ на МВР во акција во Кратовско, открила голема лабораторија и во моментот кога полицијата упаднала се подгорувало масло и имало големи котли во кои вриела дрогата.

Изворот за медиа.мк вели дека пронајдени се и големи насади со марихуана кои се поврзани со Љубомир Митев (80) од Којково, на јавноста познат како дедо Љубе, кој беше ослободен од обвинението за убиство и ранување на напаѓачите во неговиот дом во кратовското село. Дедо Љубе, доби две години условна казна да не го повтори делото за 4 години, за нелегално поседување оружје, одлучи Кумановскиот суд, а соопшти неговиот адвокат.

Според нашиот извор пронајдени се и најмалку 8 пушки во куќа во селото Којково.

Очекуваме потврда и повеќе информации од МВР.

најчитани вести

Забава

Марија Шерифовиќ ја посетила слаткарницата на својата мајка Верица Шерифовиќ во Крагуевац, за да научи да прави торта, но и се случил еден пех....

Забава

Овен Ноември носи хармонични моменти со семејството, пријателите и партнерот. Наоѓате утеха во нив, и секогаш кога имате лош ден, тие се тука за...

Забава

Актерката Јелена Јованова или како што уште сите ја знаат – Јелена од Драчево, поради ликот кој го толкуваше во серијата „Преспав“, денес слави...

Балкан

Директорот на Клиничкиот центар во Крагуевац, д-р Предраг Саздановиќ, за РТС вели дека епидемијата полека се шири насекаде во Србија. Тој исто така посочува...