Connect with us

Hi, what are you looking for?

Забава

ГЛАВА НЕ МОЖЕ ДА КРЕНЕ: Кристијан Голубовиќ доби уште две кривични пријави, НО НЕ ОД СТАНИЈА

Непријателството помеѓу поранешниот осуденик Кристијан Голубовиќ (50) и учесник на „Задруга 4“ Раде Лазиќ (30) трае од реалното шоу „Фарма“ во 2015 година.

Имено, нивниот конфликт прерасна во физичка пресметка пред камерите пред пет години, по што Кристијан беше дисквалификуван од „Фарма“. Тензијата меѓу двајцата не се смири дури и после толку години, а на почетокот на 2020 година, Раде напиша иронична песна за Кристијан, кој потоа јавно му се закани.

Потоа поднесе кривична пријава против Голубовиќ затоа што, како што вели, му била загрозена безбедноста, па затоа рекол:

Вистина е дека е покрената постапка против Кристијан Голубовиќ, поточно две тужби. Во моментов не сакам да зборувам многу за тоа, но доволно е да се слушаат разни закани и навреди од тој искомплексиран, чиишто приказни изгледа само тој верува.

– Од моментот кога го спомна моето дете и семејството, решив да го терам до „Божјата куќа“. Сигурно е дека покрај паричната казна, ќе побараме и затворска казна на суд. И најважно е сите пари што ќе ги добијам од ова судење да бидат наменети за хуманитарни цели – заклучи Лазиќ за „Телеграф.рс“.

најчитани вести

Македонија

Митко Јанчев, актуелниот градоначалник на Кавадарци најавува нова кандидатура на локалните избори кои ќе се одржат наредната година, но останува енигма дали тоа ќе...

Свет

Корона вирусот може да предизвика намалување на когнитивните функции на мозокот, се наведува во новата студија која ја цитира „Тајмс“. Конкретно пациентите кои се...

Македонија

Митко Јанчев пред малку повика на протест пред седиштето на ВМРО-ДПМНЕ каде ќе се бара оставка од Мицкоски. “Почитувани, Митко Јанчев, претендент за претседател...

Македонија

ИТНО! ИТНО! ИТНО! Потребна е донација од крвна плазма од пациент со крвна група НУЛТА НЕГАТИВ кој веќе го прележал COVID-19! Донацијата е потребна...