Connect with us

Hi, what are you looking for?

Македонија

ВМРО-ДПМНЕ: Извештајот на ЕК потврди дека со СДСМ на власт државата тоне

Соопштение до јавноста од ВМРО-ДПМНЕ – реакција на соопштението на СДСМ 

СДСМ ако лаже, Извештајот на ЕК не лаже.
Извештајот на ЕК потврди дека ВМРО-ДПМНЕ остана ангажирана во Парламентот и ги поддржа клучните прашања од заеднички национален интерес, како што се реформите поврзани со ЕУ и процесот на интеграција во НАТО.
Извештајот на ЕК потврди дека судскиот систем е под палката на Зоран Заев.
Извештајот на ЕК потврди дека поради СДСМ и Заев корупцијата е распространета во Македонија.
Извештајот на ЕК потврди дека власта не се бори против криминалот, како што се перење пари и финансиски криминал.
Извештајот на ЕК потврди дека стабилизацијата на јавниот долг сè уште не е обезбедена.
Извештајот на ЕК потврди дека економијата во Република Македонија е на дно, состојбата е загрижувачка.
Извештајот на ЕК потврди дека власта потфрлува на секое можно поле. Со СДСМ на власт Македонија не оди напред. Со СДСМ на власт државата само тоне.

најчитани вести

Македонија

Митко Јанчев, актуелниот градоначалник на Кавадарци најавува нова кандидатура на локалните избори кои ќе се одржат наредната година, но останува енигма дали тоа ќе...

Свет

Корона вирусот може да предизвика намалување на когнитивните функции на мозокот, се наведува во новата студија која ја цитира „Тајмс“. Конкретно пациентите кои се...

Македонија

Митко Јанчев пред малку повика на протест пред седиштето на ВМРО-ДПМНЕ каде ќе се бара оставка од Мицкоски. “Почитувани, Митко Јанчев, претендент за претседател...

Македонија

ИТНО! ИТНО! ИТНО! Потребна е донација од крвна плазма од пациент со крвна група НУЛТА НЕГАТИВ кој веќе го прележал COVID-19! Донацијата е потребна...