Connect with us

Hi, what are you looking for?

Спорт

Бартомеу е минато, Барселона добива нов претседател

Жозеп Марија Бартомеу во следните неколку дена ќе биде сменет од функцијата претседател на Барселона. Денеска и официјално е потврдено дека се собрани потписи за недоверба на Бартомеу и неговите соработници кои направија вистински хаос во редовите на каталонскиот гигант.

Според информациите кои доаѓаат собрани се над 20.000 гласови, веќе е јасно дека Барса ќе добие нов престедател.

Бартомеу се посочува како главен виновник за ситуацијата со Лионел Меси и неговата желба да си замине. Во неговата ера клубот потроши голема сума на пари за засилувања кои се покажаа како целосно промашување.

sportmedia.mk

најчитани вести

Македонија

Христијан Мицкоски со особено внимание гледа на предвремените градоначалнички избори во Штип како последена сламка за спас. Во изминатите денови Мицкоски организираше неколку протести...

Македонија

Медиа.мк ексклузивно дознава дека во моментов се вршат претреси на повеќе локации во Скопје за сузбивање на меѓународната организирана криминална група, а во врска...

Забава

Секси адвокатката, Редона Кочи ги полуди нејзините следбеници со жешки фотографии на социјалните мрежи. Таа позираше скрос гола друга девојка покриени со ливчиња од...

Македонија

Игор Дурловски, пратеник на ВМРО-ДПМНЕ и носител во изборната единица 5 на “Коалицијата за Обнова на Македонија “ доцна синоќа преку Фејсбук објави дека...