Connect with us

Hi, what are you looking for?

Македонија

120 ЗАРАЗЕНИ ВО СКОПЈЕ: Алармантно во Центар и Аеродром

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа регистрирани се 120 нови случаи на ковид-19 во Скопје, а 56 се оздравени.

Во болнички услови починати се две лица, на возраст од 75 и 68 години.

Вкупната бројка на ковид дијагностицирани во Скопје од почетокот на епидемијата изнесува 7538, од кои активни се 1005.

Активни случаи по општини Скопје денеска (по завршување на епидемиолошките анкети, може да има измена во дистрибуцијата по општини во Скопје)

• Чаир – 61

• Гази Баба – 114

• Аеродром – 173

• Карпош – 147

• Центар – 171

• Кисела Вода – 116

• Ѓорче Петров – 74

• Бутел – 44

• Шуто Оризари – 17

• Студеничани – 4

• Сарај – 14

• Арачиново – 5

• Илинден – 32

• Сопиште – 3

• Чучер Сандево – 4

• Петровец – 7

• Зелениково – 3

• Странец – 9

• Нераспределен-7

најчитани вести

Македонија

Христијан Мицкоски со особено внимание гледа на предвремените градоначалнички избори во Штип како последена сламка за спас. Во изминатите денови Мицкоски организираше неколку протести...

Забава

Секси адвокатката, Редона Кочи ги полуди нејзините следбеници со жешки фотографии на социјалните мрежи. Таа позираше скрос гола друга девојка покриени со ливчиња од...

Македонија

Игор Дурловски, пратеник на ВМРО-ДПМНЕ и носител во изборната единица 5 на “Коалицијата за Обнова на Македонија “ доцна синоќа преку Фејсбук објави дека...

Македонија

Носителот во петтата изборна единица на ВМРО-ДПМНЕ и пратеник Игор Дурловски поднесе оставка од пратеничката позиција. Оставката ја објави на својот профил на Фејсбук....