Connect with us

Hi, what are you looking for?

Македонија

Штипјанец сакал да краде, ПОЛИЦИЈАТА ГО ФАТИЛА НА ЛИЦЕ МЕСТО

На 05.10.2020 во 14.28 часот полициски службеници од Полициската станица Штип го лишиле од слобода Т.З.(42) затоа што го затекнале при вршење на кривично дело „кражба“ .

По целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесен соодветен поднесок.

најчитани вести

Македонија

Пред малку до медиа.мк стигна информација од граѓани кои велат дека околу полноќ на Партизанска во Центар во близина на аптеката Зегин имало истрели...

Свет

Ова е шокантниот момент кога вработен во болница се тепа со пациент кого го собори на подот во чекалната и го клоца после жестока...

Забава

Британскиот таблоид „Daily Mail“ објави неколку фотографии, за кои се вели дека се од ергенската вечер на принцот Вилијам. На фотографијата се гледа како...

Забава

Атрактивната романска манекенка и актерка моментално ужива во љубовна врска со синот на богат италијански бизнисмен. Пред тоа? Пред неколку години, романската манекенка Мадалина Генеа...