Connect with us

Hi, what are you looking for?

Балкан

Црногорци платиле половина милион евра за бркање на црна магија, дури и кредити земале

Тројца Црногорци кои верувале дека врз нив е фрлена црна магија на „истерувачите“ им платиле неверојатни половина милион евра.

Хеика, Аднан и Семира три години застражувале две лица дека ќе им умре целото семејство ако не им платат да им го тргнат проклетството.

Наивните поверувале и во неколку наврати им дале пари кои на крајот достигнале 500.000 евра за кои зеле и кредит и се позајмувале по роднини

најчитани вести

Македонија

Медиа.мк ексклузивно дознава дека во моментов се вршат претреси на повеќе локации во Скопје за сузбивање на меѓународната организирана криминална група, а во врска...

Македонија

Митко Јанчев, актуелниот градоначалник на Кавадарци најавува нова кандидатура на локалните избори кои ќе се одржат наредната година, но останува енигма дали тоа ќе...

Свет

Корона вирусот може да предизвика намалување на когнитивните функции на мозокот, се наведува во новата студија која ја цитира „Тајмс“. Конкретно пациентите кои се...

Македонија

Државната изборна комисија (ДИК) на денешната 89. седница ги потврди новите пратеници – Мирче Аџиоски во ИЕ5 од ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата „Обнова за Македонија“,...