Connect with us

Hi, what are you looking for?

Свет

Трамп: Се чуствувам одлично, СО НЕТРПЕНИЕ ЈА ЧЕКАМ ДЕБАТАТА СО БАЈДЕН

Американскиот претседател Доналд Трамп по враќање во Белата куќа, откако беше хоспитализиран поради COVID-19, на граѓаните јасно им порача да не се плашат од коронавирусот и да не дозволат вирусот да завладее со нивниот живот.

Кратко откако ја напушти воената болница во Вашингтон, враќајќи се со хеликоптер во Белата куќа, Трамп на Twitter објави видео во кое ги пофали докторите и медицинскиот персонал во здравствената установа во закрепнуваше скоро четири дена.
Tрамп вели дека се чувствува одлично, тоа го потврди и на Twitter, објавувајќи дека едвај ја чека дебатата со Џо Бајден на 15 октомври.

најчитани вести

Балкан

На социјалните мрежи се појави видео од заљубен млад пар, кој според неофицијални информации е направен во една од кино салите во Србија. Момчето...

Македонија

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски се пожали на Фејсбук дека му го откажале интервјуто на Телма, обвинувајќи за цензура како за време на комунистичките...

Забава

Без разлика дали станува збор за ненадејно наследство или способност за препознавање на профитабилен проект, овие знаци се предодредени да имаат пари. БИК Бикот...

Забава

Бил самец кој стареел и не очекувал дека ќе создаде семејство, но никогаш не се покајал ова што го направил. Џорџ Клуни во неодамнешно...