Connect with us

Hi, what are you looking for?

Свет

Трамп: Се чуствувам одлично, СО НЕТРПЕНИЕ ЈА ЧЕКАМ ДЕБАТАТА СО БАЈДЕН

Американскиот претседател Доналд Трамп по враќање во Белата куќа, откако беше хоспитализиран поради COVID-19, на граѓаните јасно им порача да не се плашат од коронавирусот и да не дозволат вирусот да завладее со нивниот живот.

Кратко откако ја напушти воената болница во Вашингтон, враќајќи се со хеликоптер во Белата куќа, Трамп на Twitter објави видео во кое ги пофали докторите и медицинскиот персонал во здравствената установа во закрепнуваше скоро четири дена.
Tрамп вели дека се чувствува одлично, тоа го потврди и на Twitter, објавувајќи дека едвај ја чека дебатата со Џо Бајден на 15 октомври.

најчитани вести

Македонија

Христијан Мицкоски со особено внимание гледа на предвремените градоначалнички избори во Штип како последена сламка за спас. Во изминатите денови Мицкоски организираше неколку протести...

Забава

Секси адвокатката, Редона Кочи ги полуди нејзините следбеници со жешки фотографии на социјалните мрежи. Таа позираше скрос гола друга девојка покриени со ливчиња од...

Македонија

Игор Дурловски, пратеник на ВМРО-ДПМНЕ и носител во изборната единица 5 на “Коалицијата за Обнова на Македонија “ доцна синоќа преку Фејсбук објави дека...

Македонија

Носителот во петтата изборна единица на ВМРО-ДПМНЕ и пратеник Игор Дурловски поднесе оставка од пратеничката позиција. Оставката ја објави на својот профил на Фејсбук....