Connect with us

Hi, what are you looking for?

Македонија

ТЕПАЧКА ВО ЗАТВОРОТ ШУТКА – Натепан затвореник од Зајас

На 05.10.2020 во 18.26 часот во СВР Скопје, од Казнено-поправната установа Затвор – Скопје било пријавено дека во установата настанала физичка пресметка помеѓу неколку затвореници.

Полициски службеници излегле местото и констатирале дека затвореникот А.А.(47) од с.Зајас, кичевско, бил физички нападнат од затворениците З.Р.(43) од Штип, Е.Ќ.(31) од Битола, Д.Д.(65) од скопско и А.А.(36) од Скопје.

Се преземаат мерки за расчистување на настанот.

најчитани вести

Македонија

Медиа.мк дознава дека уапсените се браќа од Кичево кои важеле за страв и трепет во градот. Се работи за Ариф и Шпенд Алили кои...

Македонија

До редакцијата на медиа.мк пред малку пристигна информација за спектакуларно апсење во Охрид , поточно на бензинската пумпа Окта. Според информациите со кои располагаме...

Македонија

Бледиот и исплашен израз на Претседателот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски кажа повеќе отколку прочитаните редови на однапред приготвените потсетници за најава на „катарзата“...

Македонија

Денес на прес конференција Христијан Мицкоски соопшти дека Воислав Зафировски од политичката партија Интегра преминува во Вмро Дпмне, за почеток како член, но не...