Connect with us

Hi, what are you looking for?

Македонија

Скопјани СЕ ИСПОТЕПАА НА СРЕДЕ УЛИЦА

 На 05.10.2020 околу 21.30 часот во СВР Скопје било пријавено дека на ул.„Даме Груев“, по претходно недоразбирање во сообраќајот, В.М.(40) од Скопје со тврд предмет го удрил Д.П.(69) од Скопје.

По преземени мерки В.М. бил приведен во полициска станица и по целосно расчистување на случајот против него ќе биде поднесен соодветен поднесок.

најчитани вести

Македонија

Христијан Мицкоски со особено внимание гледа на предвремените градоначалнички избори во Штип како последена сламка за спас. Во изминатите денови Мицкоски организираше неколку протести...

Забава

Секси адвокатката, Редона Кочи ги полуди нејзините следбеници со жешки фотографии на социјалните мрежи. Таа позираше скрос гола друга девојка покриени со ливчиња од...

Македонија

Игор Дурловски, пратеник на ВМРО-ДПМНЕ и носител во изборната единица 5 на “Коалицијата за Обнова на Македонија “ доцна синоќа преку Фејсбук објави дека...

Македонија

Носителот во петтата изборна единица на ВМРО-ДПМНЕ и пратеник Игор Дурловски поднесе оставка од пратеничката позиција. Оставката ја објави на својот профил на Фејсбук....